Pro více informací volejte
255 785 590

V novém dotačním období se polovině ČR sníží dotace o 5 %. Využijte poslední výzvy OPPIK

27. 05. 2021

Na území středních a jižních Čech a Jižní Moravy se v novém dotačním období automaticky všem podnikům sníží výše podpory o 5 %. Týká se to i nástupce OPPIKu - skupiny výzev s názvem pod zkratkou OPTAK.

Připravujete-li žádost o dotaci na projekt v těchto regionech, doporučujeme využít poslední příležitost k čerpání výzev OPPIK zaměřených na výzkum a vývoj. Těchto posledních programů z dobíhajícího dotačního období se totiž 5% snížení netýká.

Připraveny jsou celkem 3 výzvy, které se spouští v květnu 2021:

  • Potenciál –⁠ minimálně 1 a maximálně 100 milionů Kč na budovy a vybavení pro výzkum.
  • Aplikace –⁠ minimálně 2 a maximálně 100 milionů Kč na odměny výzkumných pracovníků, konstruktérů, materiál a další náklady na vývoj a výzkum.
  • Inovace –⁠ minimálně 1 a maximálně 100 milionů Kč na stroje, hardware a software, díky kterému uvedete inovované produkty na trh.

Ve všech výzvách přitom mohou žádat i velké podniky nad 249 zaměstnanců, kterým se v novém dotační období dotace sníží ještě více.

Některé výzvy se 5% snížení řídí už teď. Například Digitalní podnik, který firmám snižuje náklady na digitalizaci a nákup hardwaru a softwaru.

Pokud chcete výzvy využít, měli byste začít co nejdříve s přípravou projektů. Všechno byste měli stihnout do letních prázdnin. Doporučujeme svůj dotační záměr konzultovat s odborníky na telefonní lince 255 785 590.