Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci Chci vědět více
Pro více informací volejte
255 785 590

Poradíme vám, jak minimalizovat energetickou stopu a zároveň zvýšit konkurenceschopnost podniku

05. 05. 2023

Úspora energií

V rámci programu může vaše společnost získat dotaci na realizaci záměru energetických úspor, která se odvíjí od velikosti podniku a místa realizace (žádat může malý, střední i velký podnik).

Tento program financuje komplexní úspory energií, tedy např. zateplení, výměna otvorových výplní, výměna technologií, FVE, tepelná čerpadla, osvětlení apod.

Výše dotačního příspěvku může dosáhnout až 65 % z celkových nákladů na projekt.

Aby bylo možné získat finanční podporu a úspěšně realizovat projekt je nutné dosažení 30% úspory primární neobnovitelné energie.

Této úspory může být obtížné dosáhnout u projektů, které mají již část energeticky úsporných opatření zrealizovaných a chtěli by řešit například jen výměnu oken či zateplení.

Více o programu

 

Úspory energií – úvěr

Jedná se o program, který nabízí podnikatelským subjektům (malý, střední i velký podnik) využít kombinaci zvýhodněného úvěru a dotace, která může dosáhnout až 35 % z celkového nákladu na projekt. Výše dotace se odvíjí od nastavení úvěru, velikosti podniku a místa realizace.

Jedním z velkých přínosů tohoto programu je, že stačí dosáhnout pouze 10% úspory primární neobnovitelné energie, aby byl projekt kvalifikován pro dotační podporu..

Více o programu

 

Naše doporučení

Doporučujeme využít tento program jako alternativu k programu „Úspora energie“ pro ty projekty, které nenaplnily podmínky úspor ve výši 30 %.

Pokud zvažujete realizovat své plány na úsporu energie a využít zvýhodněného úvěru v kombinaci s dotací, je tento program ideální volbou pro Vás.

 

Neváhejte se na nás obrátit

Kontaktujte naše dotační specialisty na 255 785 590 nebo na info@dotace-optak.cz. S projektem vám rádi poradí a najdou ten nejvýhodnější dotační titul pro vás.