Pro více informací volejte
255 785 590

Výzva Digitální podnik: tipy pro úspěšnou přípravu žádosti

17. 07. 2023

Digitalizace podniků

Digitalizace v podnicích se aktuálně považuje za příležitost, jak zajistit konkurenceschopnost a úspěch i v budoucnosti. Toto téma není relevantní pouze pro velké a nadnárodní společnosti, ale zejména pro malé a střední podniky.

Pokud uvažujete požádat o finanční podporu z výzvy Digitální podnik, přečtete si naše doporučení, jak zvýšit šanci na úspěšné získání dotace pro váš projekt.  

 

Na co se zaměřit a v čem může být háček?

Ve výzvě Digitální podnik je nutné pořídit IT vybavení, tedy majetek. Hlavní podmínkou je, že projekt musí přinést v podniku buď zásadní změnu ve výrobním postupu, výrazně navýšit výrobní kapacity, zavedení nového sortimentu nebo založení nové provozovny, přičemž to platí i pro nevýrobní podniky. 

 

Klíčové požadavky aktuální výzvy

  • Nesmí se jednat o pouhou obnovu majetku, ale o zásadní posun v digitalizaci.
  • Min. 80 % nákladů z dotace musí být investována na pokročilé výdaje (např. pokročilý SW jako ERP, MIS).
  • Projekt může být realizován i na více místech (max. 10).
  • Projekty musí být realizovány mimo území hl. m. Prahy (sídlo firmy zde být může).

 

Jaké změny přinese aktuální výzva oproti té minulé?

  • Výzva automaticky počítá 7 % rozpočtu jako nepřímé náklady, které žadatel o dotaci nevykazuje a počítá se z nich dotace jako základní výdaj.
  • Dotace lze uplatnit i na školení v oblastí IT, pokud se jedná o prokazatelné zvýšení kvalifikace (upskilling) pracovníku podniku.  

 

Vyhlášení výzvy Digitální podnik očekáváme na podzim 2023, ale už nyní se dozvíte aktuální podmínky výzvy – pro koho dotace je, kolik peněz získáte, případně jakým způsobem a s jakou podporou.

 

více o programu