Pro více informací volejte
255 785 590

Nejvíce peněz v historii EU. Do ČR přiteče až 960 miliard korun a 80 miliard podpoří inovace ve výrobě

04. 01. 2021

Jak píše server iHned.cz, pro nové dotační období 2021 až 2027 schválily evropské vlády největší balík peněz za celou dobu existence Evropské unie. Celkový rozpočet dotací do roku 2027 má hodnotu 1 074 miliard eur. Na této částce se výrazně podílí 750 miliard, které EU přichystala na podporu národních ekonomik poškozených pandemií nemoci covid-19. 

Pro Českou republiku EU vyčlenila 960 miliard Kč. Podobu jednotlivých programů a objemu peněz musí ještě potvrdit smlouva mezi Evropskou komisí a českým ministerstvem pro místní rozvoj. Předpokládáme, že první žádosti o dotace začnou jednotlivá ministerstva přijímat v létě roku 2021

Výrazné pobídky mimo jiné na inovaci výroby obdrží české firmy pod hlavičkou Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OPTAK). Připraveno je 80 miliard Kč. Plánujete-li investice do vědy, výzkumu, digitalizace, robotizace nebo úspory energie, je právě tento program tím pravým pro vaši firmu. 

Velké firmy mohou získat dotaci do výše 25 procent investice, menší a střední podniky z dotace pokryjí až 45 % nákladů. Program navíc bude od léta 2021 dostupný i pro pražské firmy a projekty které se uskuteční na území hlavního města. 

Zásadní komentář, který by si měli přečíst všichni zájemci o dotace, zazněl z úst ředitele enovation Jiřího Kvíze: Dotace pomohou, pokud zapadají do rozvojových plánů podniku. Pokud je hlavním cílem pouze získání dotace, nevyplatí se to. 


Proto pokud máte zájem o dotaci, nechte si od nás nejprve zpracovat bezplatný dotační audit. Připravili jsme už více než 1000 úspěšných žádostí o dotace a dokážeme s vysokou přesností odhadnout šance na získání financí pro váš projekt. Kontaktujte nás telefonicky na 800 190 163 nebo pište na enovation@enovation.cz