Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci Chci vědět více
Pro více informací volejte
255 785 590

INSPIRUJTE SE: Jak dotace pomáhají digitalizovat procesy v průmyslové firmě

11. 10. 2023

Česká pobočka firmy PARKER HANNIFIN má ve svých plánech ambici stát se nejinovativnějším výrobním závodem v rámci rodiny Parker. K dosažení cíle si zvolila cestu skrze digitalizaci a automatizaci jak výrobních, tak i nevýrobních procesů. Pro financování svých projektů se rozhodla využít dotačních programů na podporu digitalizace českých firem z Národního plánu obnovy (NPO).

Chomutovská společnost, vyrábějící vzduchové a hydraulické filtry, hadice nebo ozubená čerpadla, s vylepšením automatizace a digitalizace procesů dlouho neváhala. 

V červnu roku 2022 se na nás firma obrátila s žádostí o pomoc s administrativou a přípravou žádosti o dotaci. Projekt na investici do digitalizace firemních procesů jsme společně připravili do I. výzvy Digitální podnik z NPO.

 

Nový software, skladové terminály i robustní IT síť

Projekt byl poskytovatelem schválen a společnost tak získala možnost čerpat dotaci celkem 12 600 000 Kč na:

  • vybudování robustní IT síť a umožnit zaměstnancům přístup k internetu
  • implementaci systému MES, který v reálném čase sbírá data o výrobních i nevýrobních procesech, a tak ušetřit nemalé náklady
  • pořízení AVG technologií, které například zjednodušují výdej materiálu ze skladu do výroby nebo odvoz hotových výrobků do skladu
  • zakoupení skladových terminálů
  • implementace software a hardware pro zpracování dat do elektronické podoby
  • pořízení automatizovaných úklidových robotů

 

Dotační program OP TAK pomáhá malým a středním firmám zvýšit úroveň digitalizace právě díky dotacím z Evropských fondů.

Ať už plánujete modernizovat, nebo chcete prvky digitalizace do své firmy teprve zavést, dotace jsou jedním z finančních zdrojů, díky nimž se vaše podnikatelské nápady a projekty mohou stát skutečností.

I. výzva Digitální podnik v rámci NPO byla již sice uzavřena, ale pokud máte zájem a chcete požádat o dotaci, stále máte šanci.

V nejbližší době očekáváme vyhlášení dotačních programů Technologie 4.0 a Digitalni podnik
 

Máte připravený projekt a nevíte jaký dotační program je ten správný pro Vaše podnikání?

Kontaktujte naše specialisty na dotace emailem na info@dotace-optak.cz a domluvte si s nimi termín úvodní konzultace ještě dnes.