Pro více informací volejte
255 785 590

Vzniká vám ve výrobě odpad nebo vedlejší produkty? Využijte je znovu jako druhotnou surovinu

18. 07. 2023

Oběhové hospodářství (v běžné legislativě známé pod termínem cirkulární ekonomika) je příležitost, jak nakládat s odpady ze vstupních surovin při výrobě tak, aby je bylo možné znovu využít pro výrobu nového produktu. Firmy si tak ušetří starost s ekologickou likvidací odpadu a zároveň získají levný výrobní materiál. 

V ČR chybějí technologická zařízení na zpracování odpadu

Drtivá většina odpadu u nás stále končí na skládkách. Cirkulární ekonomika přitom dokáže zlepšit kvalitu života v dané oblasti, chránit životní prostředí a navíc firmám ušetří starosti s nákupem výrobního materiálu. Mnohé vyspělé státy proto toto téma začleňují do strategických cílů rozvoje země, čímž se z něj stává celosvětový trend. 

V ČR však technologie na zpracování odpadu stále chybí, což představuje pro zájemce o oběhové hospodářství zajímavou výzvu.

Využijte finance z veřejných zdrojů

Realizovat projekty na podporu cirkulární ekonomiky je možné prostřednictvím podpory z dotačních titulů. Jeden z nich bude spuštěn už v srpnu:

 

Podpora přechodu k oběhovému hospodářství

  • Příjem žádostí: od 14. 8. 2023,
  • kdo může žádat: podniky s max. 499 zaměstanci,
  • na co získáte dotaci: pořízení technologií, stavební práce, technologický dozor, dodávky a služby,
  • výše podpory: cca 40 % (bude upřesněno).

více o programu

 

Potřebujete se dozvědět bližší informace k této dotační výzvě?

Na podzim 2023 pořádame bezplatné semináře, kde máte jedinečnou příležitost dozvědět se aktuální informace nejen k dotační výzvě Podpora přechod k oběhovému hospodářství.

Máte-li zájem neotálejte, stačí si vybrat město a termín.  

Chci se registrovat na seminář