Pro více informací volejte
255 785 590

Roadshow seminářů Puzzle úspěchu představila aktuální dotace

09. 10. 2023

Aktuální dotační programy očima odborníků enovation

Na co se zaměřují poskytovatelé dotací, jaká kritéria hledají u žadatelů a také aktuální dotační programy a výzvy představil náš tým dotačních konzultantů z enovation.

Michal Pácal vysvětlil, jak se z pohledu dotací dělí společnosti podle velikosti a představil aktuální výzvy na pořízení technologií. „Zajímavý je program Digitální podnik a jeho podprogram Technologie 4.0. Ten totiž umožňuje jako jeden z mála zažádat o dotace na výrobní stroje. Podmínkou je zvýšení úrovně digitalizace v podniku a realizace mimo Prahu,“ poukázal. Financovat nové stroje umožňují i jiné dotační programy, ale většinou pouze v rámci výzkumu a vývoje. I na ten se na semináři dostalo. 

 

Technologická agentura České republiky chce povzbudit firmy v jejich vlastním výzkumu a vývoji, který povede ke komerčnímu uplatnění. Pokud podnik spojí síly s výzkumnou organizací, například vysokou školou, je možné financovat až 65 % nákladů,“ doplnil Pácal.

Petra Vrbská se následně zaměřila na dotační programy spojené s úsporami energiívody a cirkulární ekonomikou. Účastníky upozornila na možné prodlevy mezi podáním žádosti a proplacením finančních prostředků, jako se to ukázalo v programu o fotovoltaice. Ten vzbudil velký zájem, ale narazil na kapacity Ministerstva průmyslu a obchodu. Představila také výhodu spolupráce s enovation: „Našim klientům dokážeme pomoci kromě zpracování žádosti a projektu i doporučením dodavatelů, energetických specialistů a dalších odborníků. Získají tak kompletní balíček služeb.

Dále představila aktuálně vypsané programy na využití druhotných surovin v rámci programu Cirkulární ekonomika či podporu lepšího hospodaření s vodou v programu Udržitelné hospodaření s vodou.

 

Velký zájem ukazuje, že společnosti se o dotace zajímají

Semináře Puzzle úspěchu se konaly v Ostravě, Brně, Plzni, Hradci Králové a Praze. Ve všech městech byla skvělá účast, která nám potvrdila, že téma dotací je pro podniky důležité. Stejně tak webinář, který se konal pro zájemce, kterým nevyhovoval termín osobního setkání, byl velmi úspěšný.

Děkujeme všem účastníkům i partnerům za účast.

 

Máte připravený projekt a nevíte jaký dotační program je ten správný pro Vaše podnikání?

Naši dotační specialisté jsou tu pro vás. Pokud potřebujete konzultovat váš projekt, napište nám na info@optak-dotace.cz a domluvte si úvodní konzultaci.