Pro více informací volejte
255 785 590

Aplikace: nejnovější výzva zaměřená na vývoj software

14. 05. 2024

Život v digitální éře je spojen s neustálým pokrokem a změnami. Právě v oblasti softwarových řešení jsou tyto změny zřejmé více než kde jinde. Dotační výzva Aplikace z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost dříve neměla zaměření. Srovnávaly se projekty ze všech oblastí, ať už se jednalo o vývoj software, nebo projekty zaměřeny na léčiva či biotechnologie. Nyní se však připravuje odnož programu Aplikace, kde se budou srovnávat pouze softwary. Pro tyto projekty je připravena alokace 1 mld. Kč.

V přípravě je dotační program na vývoj software, a to pro malé, střední i velké podniky.

Podmínkou je, že se bude jednat o unikátní a inovativní softwarové řešení, které bude využívat současné „trendové“ nástroje, jako je např. AI, strojové učení, deep learning, neuronové sítě, virtuální či rozšířenou realitu apod.

Jak takové inovativní softwarové řešení může vypadat?

Software nové automatizace procesů řízených umělou inteligencí pro zjednodušení a zlepšení telekomunikačních procesů

  • Cíl / zaměření projektu: Výstupem projektu bude software umožňující automatizaci procesů založených na umělé inteligenci (AI), který dokáže zjednodušit a zlepšit telekomunikační procesy. Pomocí řešení AI, jako je genetické programování a infrastruktura odměn, bude systém průběžně optimalizovat využití dostupných zdrojů, snižovat složitost procesů a zvyšovat efektivitu, což povede k úsporám nákladů a lepším službám zákazníkům.

 

Více o programu Aplikace

 

Vyvíjíte software a chcete čerpat dotace?

Napište nám na info@dotace-optak.cz a domluvte si konzultaci ještě dnes.